GÖRELE’DE “YEDİ RENK GİRESUN” RESİM SERGİSİ AÇILDI.

Görele Belediyesi tarafından Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan’dan ressamların eserlerinin yer aldığı “Yedi Renk Giresun” resim sergisi açıldı.

Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Bedri Rahmi Eyüpoğlu Sergi salonunda 10 gün açık kalacak sergide AK Parti Giresun Milletvekilimiz Sabri Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 7 ressama ait 80 eser yer alıyor.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele ve Şebinkarahisar ilçelerinde gerçekleştirilen sanat çalıştayı ile birbirinden güzel eserlerin ortaya çıktığını söyledi.

Görele’nin kültür ve sanatta kendisini ispatladığını vurgulayan Belediye Başkanımız Tolga Erener, “İlçemizin doğal güzelliklerini resmeden, onları dünyaya tanıtan özellikle gelip görenlerin aşık olduğu Delikli Taşın bile tuvallere aktarıldığı muhteşem bir çalışma oldu. Yakın zamanda da Görele doğumlu olan Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun ismini taşıyan güzel bir çalıştaya imza atacağız ve Görele’nin ismini her zaman olduğu gibi sanatta duyurmaya devam edeceğiz. Ben bize böylesine muhteşem güzellikler sunan başta Milletvekilimiz Sabri Öztürk olmak üzere katılımcı ressamlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekilimiz Sabri Öztürk ise sanatın insanlarla buluşmasını çok önemsediğini belirterek, “Görele’nin doğal güzelliklerini tuvallere aktardık ve muhteşem eserler ortaya çıkardık. Aslında bu bir başlangıç diyebiliriz. Daha fazla sanatçının katılacağı, daha geniş çalıştaylar yapmak istiyoruz. Sanatçılar bulunduğu yeri güzelleştirirler. Ülkenin güzelliklerini insanlara aktarırlar” dedi.

Language