GÖRELEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 103. YILINI KUTLADIK

Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yılı koronavirüs tedbirleri kapsamında sade bir törenle kutlandı.

Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Görele Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua merasiminin ardından sona erdi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele halkının yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla işgale karşı kahramanca mücadele ettiğini söyledi.

O günlerin acısını Göreleli ve Görele’nin asla unutmayacağını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Kurtuluş günü, emperyalizmin Anadolu topraklarımıza sürüldüğü gündür. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün pekiştirildiği gündür. Bayrağımızın coşkuyla dalgalanacağı en güzel günlerden biridir. Bu şehrin halkı, ülkemiz işgal altındayken namusunu, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem bir direniş destanı yazan, unutulmaz kahramanlıklara imza atan bir halktır.” dedi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, canları pahasına mücadele ederek, ülkemizi işgal altından kurtaran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle andığını dile getirdi.

Language