GÖRELE’NİN BÜYÜK KATKISI OLDU

Liselere Geçiş Sınavında (LGS) puan sıralamasında Türkiye 3. olan ve büyük başarıya imza atan Giresun’a, Görele’nin büyük katkısı oldu.

Görele Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, Görele’nin 6 dersten (Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Din Kültürü, İnkılap Tarihi, İngilizce) puan ortalaması olarak il ortalamasının üzerinde yer aldığını ve Giresun’un Türkiye 3.lüğünde büyük rol oynadığını söyledi.

Dede, Belediye Başkanımız Tolga Erener, Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, öğretmen, veli ve öğrencilerin bu başarıda büyük katkılarının olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Her konuda Belediye Başkanımız Tolga Erener, Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamada her türlü desteği sağlamıştır. Kaymakamımız, eğitimci evladı olması nedeniyle, her fırsatta okulları ziyaret etti. Öğrencilerle kariyer günleri adı altında sık sık bir araya geldi. Okullarımıza zeka oyunları seti, kitap desteği, kırtasiye desteği, sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleşmesinde maddi desteğin sağlanması, veli ziyaretleri, yurtta kalan öğrencileri yurtlarda ziyaret ederek dert sıkıntılarına ortak olması başarıda büyük etkisi olmuştur. İlçemizde, eğitimde başarıya katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız olmak üzere tüm Görele halkına teşekkürlerimi sunuyorum”

Language