GÖRELE’Yİ HALKIMIZLA YÖNETİYORUZ.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti Görele İlçe Başkanı Tayfun Emecen ve Belediyemiz Meclis Üyemiz Mustafa Çınar, Mavi Karadeniz TV’de yayınlanan sahur özel programına konuk oldu.

Belediye Başkanımız Erener, programda Görele’ye yapılan ve yapılacak projeler ile çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hizmet alanında her şeyi devletten beklemediklerini, hizmeti şehrimize getirmek için hizmetin ayağına gittiklerini ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Biz hizmet için belediyemizin kapısını sökerek, Görele’yi halkımızla yöneteceğiz dedik, öyle de yapıyoruz. Şuana kadar çok doğru kararlar alarak, çok doğru adımlar attık. Biz hiçbir zaman şehrimiz için korkak bir politika izlemedik. Bu da hizmet alanında yaptıklarımızla göz önündedir. Dik duruşumuzu devam ettirerek, yapılamayanlar yapmaya gayret gösteriyoruz. Her şey yolunda güzel de gidiyoruz. Allah’ım utandırmasın”

BAŞKANIMIZDAN KEMENÇE VE HORAN GÜNLERİNE DAVET

Bu yıl 10.cusu düzenlenecek olan Kemençe ve Horan Günleri için çağrıda bulunan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Bilindiği üzere biz göreve geldiğimiz günden itibaren Kemençe Horan Günlerini yapamıyorduk. Bu keyfi bir uygulamada değildi. Ülkemizde son yıllarda maalesef ama maalesef bir terör belasıyla karşı karşıyaydık. Şuanda Türkiye çok zorlu süreçlerden geçmektedir. Birlik beraberlik olgumuzu yitirmeden çok akıllı davranmalıyız. Kemençe ve Horan günlerini yapmak için özellikle gurbetten gelen vatandaşlarımızın çok yoğun ısrarları var. Bizde vatandaşlarımızdan gelen emre amadeyiz. Şuanda festival yapmayın diye bir yasaklama da gelmedi. Bu yıl Allah’ın izniyle kemençe ve horan günlerini 7-8-9 Temmuz tarihlerinde yapacağız. Ben bütün hemşerilerimizi festivalimize davet ediyorum” dedi.

DÜNYADA KEMENÇENİN ÇIKIŞ YERİ GÖRELE’DİR

Ustaları, üstatları, tarihçesiyle Dünya’da kemençenin çıkış yerinin Görele olduğunu hatırlatan Başkanımız Erener, “Kemençe sadece Görele için değil, Türkiye için bir değerdir. Kemençenin çıkış noktası Görele’dir ve çok önemli kemençenin değerli sanatçıları Görele’den çıkmıştır. Fakat birileri bu kültürü sahiplenmeye çalışmaktadır. Biz buna karşıyız. Kemençe her kesimin değeridir, fakat çıkış yerini de kabul edeceksiniz. Önemli olan budur ve bu kabul edilmelidir” dedi.

Language