“HER ZAMAN YANLARINDA DESTEKÇİLERİYİZ”

Görele Belediyesi ve Kaymakamlığın destekleriyle Omurilik Felçleri Derneği tarafından engellilere yönelik özel bir gece düzenlendi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte geceye katılarak, engelli vatandaşlarla yakından ilgilenerek onları selamladı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, Görele’de hayata bu kadar tezavantajlı başlayan insanların bunu avantaja çevirdiklerine şahitlik ettiklerini söyledi.

Belediye olarak engelli vatandaşların her zaman yanında, destekçileri olduklarını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Bir insan hayata bu kadar dezavantajlı başlarda, bu kadar avantaja döndürebilir mi? Kendisini, vararını, yoğunu arkadaşlarına adayabilir mi? Adarmış. Sen o insanların örneğiniz Asiye Abla. Allah razı olsun. Senin ve yönetiminin açmış olduğun kapıdan bizde dualar almaya devam ediyoruz. Gerçekten ben Görele’de böyle bir kurumun olmasından son derece mutluyum. Bu kurumu buraya kazandıran herkese çok teşekkür ediyorum. Belki doğuştan, belki bir hadiseden dolayı hayata dezavantajlı başlayabiliyor insanlar ama önemli olan bunun üstesinden gelebilmektir. Bizlerde engelli vatandaşlarımızın yanında olarak, onlara her türlü desteği sağlamak hem insanlık hem de vicdani görevimizdir. Ben onlardan gerçekten mutluluk, onların yanında olmaktan gurur duyuyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya, onlara her türlü imkanı sağlamaya devam edeceğiz. Bu sözümüzdür” dedi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener’e engellilerin engellerini ortadan kaldırdığı, onlara sosyal alanlarda atılım gerçekleştirdiği ve her zaman destekçisi olduğu için plaket takdim edildi.

Language