HİÇ BİR BORCUN ALTINA SIĞINMADIK!

Görele Belediyesinin maliyeye ödeyecek olduğu toplam 8 Milyon 200 Bin Liralık borcu yapılandırıldı.

Görele Belediyesi geçmişe yönelik borçlarını kapatarak, maliyeye kalan toplam 8 Milyon 200 Bin Liralık borcu 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında taksitlendirildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele Vergi Dairesini ziyaret ederek, konuyla alakalı olarak, Görele Mal Müdürü Selahattin Taşçı’dan bilgi aldı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçeye yapılan hizmetlerin, kazandırılan yatırımların yanında belediyenin geçmişte yapılan borç yükünü de kapatmak için çalıştıklarını söyledi.

Belediyeyi hayli yüklü bir borçla devraldıklarını hatırlatan Başkanımız Erener, “Piyasaya olan borçlarımızı kapattık. Maliyeye olan hayli borç yükünü azaltarak, geri kalan toplam 8 Milyon 200 Bin Liralık borcumuzu yapılandırdık. İlçeye yapılan hizmetlerin, kazandırılan yatırımların yanında belediyenin geçmişe yönelik borç yükünü de kapatmaya çalışıyoruz. Biz bir hizmeti yaparken, bir yatırımı şehrimize kazandırırken hiçbir zaman borçların altına sığınmadık. Görele özverili çalışmayla yatırım açısından yatırım, hizmet alanında hizmet görmeye, bizler ise borç alanında borçları kapatmaya devam ediyoruz, edeceğiz de” dedi.

Language