İLÇEMİZDE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI!

Görele’de 19 Eylül Gaziler Günü olması dolayısıyla tören düzenlendi.

Görele Hayrullah Koç Parkında düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisince, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verildiğini anımsatarak, her yıl 19 Eylül’ün, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başladığını söyledi.

Gazilerin yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için üstün bir cesaret ve feragat örneği gösterdiğini belirten Başkanımız Erener, “Bugün de vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları bu özel gününde unutmamalıyız. Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Törene Belediye Başkanımız Tolga Erener’in yanı sıra Görele Kaymakam Vekili Yılmaz Kurt, Garnizon Komutanı Teğmen Serkan Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, gaziler, öğretmenler, öğrenciler, diğer daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Language