İLÇEMİZDE GENÇ GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FIRSAT!

İlçemizde yeni girişimcilerin ortaya çıkması ve bu girişimcilere destek verilmesi için Görele Belediyemiz ve KOSGEB Giresun İl Müdürlüğü arasında girişimcilik eğitimi protokolu imzalanmıştır.

Genç girişimcilerin desteklenmesi ve iş kurmaları için ilçemizde önemli bir projeye imza atıldı. Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve KOSGEB Giresun İl Müdürü Yasin Sefer, arasında yeni girişimcilerin ortaya çıkması ve bu girişimcilere destek verilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, imzalanan protokolün ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkanımız Erener, “Belediye olarak ilçede KOSGEB aracılığıyla genç girişimcileri ortaya çıkarmak ve bu girişimcilere işyeri açma imkanı sağlamaya öncülük edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylelikle farklı bilgilerdeki girişimcileri, farklı branşlarda işyeri açmak isteyenleri tanımış oluyoruz. KOSGEB aracılığıyla işyeri açmak isteyen girişimcilere imkanlar sağlanıp, ilçemizde istihdama büyük oranda katkıda sağlanacağını düşünüyorum” dedi.

KOSGEB Giresun İl Müdürü Yasin Sefer ise, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenmekte olup ilçemizde girişimciliğin geliştirilmesini ve girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Bu eğitimlerden mezun olarak KOSGEB’in Desteklediği sektörlerde kendi işini kuran girişimciler KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuru hakkı kazanacaktır” dedi.

Language