İLÇEMİZDE KAHVEHANELER DENETLENDİ

Görele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Görele İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Mühendisi Figen Nadire Çaycı ile birlikte ilçemizde faaliyet gösteren tüm kahvehanelerde denetim gerçekleştirdi.

Görele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, yaptıkları denetimlerde işyerlerinin temizlik şartları, işyeri ve çalışma ruhsatları başta olmak üzere birçok konuda kontroller gerçekleştirdi.

Yapılan kontrollerde, kahvehane içinde sigara içilip içilmediği, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığı denetleyen ekiplerimiz, iskambil kağıtları ve oyun takımlarının da hijyen kurallarına uygunluğunu inceledi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçemizde faaliyet gösteren tüm iş yerlerinde denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, “Belediye olarak denetimlerimizi aralıksız periyotlarla sürdürüyoruz. Halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir. Bu gibi denetimlerimiz sıklıkla devam edecektir. Kurallara en iyi şekilde riayet eden iş yeri sahiplerimize teşekkür ediyorum. Kurallara uymayan iş yeri sahiplerine ise gereken uyarılar yapılıyor” dedi.

 

Language