İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Görele’de İçişleri Bakanlığımız tarafından gönderilen genelge kapsamında koronavirüs denetimleri sürüyor.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçe Kaymakamımız Murat Özdemir ve Filyasyon Takip Kurulu ile birlikte ilçemizde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapıldı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener ve İlçe Kaymakamımız Murat Özdemir, denetlenen yerlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uyulması gerektiği uyarılarında bulundu.

Koronavirüs denetimlerinin habersiz sıklıkla yapılacağını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Türkiye genelinde vaka sayılarında ciddi oranda yükselme söz konusu. Giresun ve ilçelerinde de vaka sayılarında yükselme gözlenmektedir. İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle İlçe Kaymakamımız Murat Özdemir önderliğinde ilçemizde koronavirüs denetimlerine başladık. İşyerlerimize kurallara uyulması gerektiğini tekrar tekrar hatırlattık. Bundan sonraki süreçte denetimlerimizi sıklıkla sürdürerek, uyulması gereken tedbirlere riayet etmeyen esnaf ve vatandaşlarımıza gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Kendimiz ve başkalarının sağlığı için tedbirlere uyalım ve uymayanları uyaralım. Ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden bu belayı el birliği içerisinde bertaraf edelim” dedi.

Language