İLÇEMİZDE MİNİK ELLERİ OLTA İLE BULUŞTURDUK

Görele Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ve Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte minik eller deniz ve olta ile buluştu.

İlçenin Liman mevkiinde düzenlenen ‘Minik Eller Deniz ve Olta ile Buluşuyor’ etkinliğinde çocuklarımız hem olta eğitimi aldı hem de deniz kirliliği hakkında bilinçlendirildi. Etkinlikte çocuklarımıza denizde yaşayan canlılar hakkında da bilgiler verildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, etkinliğe katılarak çocuklarımıza kova ve olta dağıtımında bulundu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, minik elleri bir kez daha deniz ve olta ile buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Sahil kasabası olmamıza rağmen ne yazık ki denizden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Belediye olarak yaptığımız hizmet ve etkinliklerle bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Önce sahil bandında yaptığımız çalışmalarla halkımızın denizle barışık olmasını sağladık. Sahil bandımızı deniz sporlarına yönelik hale getirdik. Yakın zamanda Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun açılışını yapacağız. Yaptığımız hizmetlere böyle güzel etkinlikleri de ekleyerek, çocuklarımıza çevre ve deniz kültürünü aşılıyoruz” dedi.

Language