İLÇEMİZDE YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Görele Belediyesi tarafından ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ projesi kapsamında ’Milli Ağaçlandırma Günü’ olması dolayısıyla ilçenin sahil mevkiinde çeşitli türden fidan toprakla buluşturuldu.

Türkiye genelinde olduğu gibi Görele’de de 11 Kasım Saat: 11.11’de düzenlenen fidan dikme etkinliğinde Belediye Başkanımız Tolga Erener adına Belediye Başkan Yardımcımız Halil Ekiz ve Belediye ekiplerimiz sahil mevkiinde değişik türden yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere aktarmanın önemli olduğunu söyledi.

Belediye olarak fidan dikmeye, yeşilliğe, yeşiller içinde sosyal donatı alanları yapmaya önem verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olması dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanlığımızca ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ sloganıyla başlatılan kampanyaya destek vererek, ilçemizde yüzlerce değişik türden fidanı toprakla buluşturduk. Hedefimiz gelecek kuşaklara yeşiller içinde bir gelecek bırakmaktır. Ağaç dikimlerine bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Language