İLÇEMİZİN KÜLTÜRLERİ TANITILDI

Görele’de ‘Turizm Haftası’ olması nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Belediyemiz ve Kaymakamlığımız tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikte İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan el emeği, göz nuru eserler sergilendi.

İlçemize özgü Görele pidesi, köy dondurması, yöresel yemeklerimizin yanı sıra önemli kültür yerlerinde tanıtıldığı etkinlik, halk oyunlarının ardından sona erdi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Turizmin bir şehrin en önemli gelir kaynaklarından biri olduğunu söyledi.

İlçede turizm değerlerinin oldukça fazla olduğunu, bunların tanıtılması ve yerli yabancı turistlerin ilçemize gelmelerine ve turizm değerlerimizi görmelerine Belediye olarak olanak sağladıklarını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “İlçemiz turizm açısından istenilen noktaya gelecektir. Belediye olarak yapmış olduğumuz çalışmalarla bunu kanıtladığımızı düşünüyoruz. İlçemize kazandırdığımız Kemençe ve Kültür evimiz turizm önemli faktörlerinden biri haline geldi. Bu kapsamda ilçemize gelen turistler, hem kültürümüzü tanıdı, hem de Görele pidesi ve köy dondurması başta olmak üzere yöresel yiyeceklerimizi yeme fırsatı buldu. Şehrimizin kalkınabilmesi için turizm bizim öncelikli ortak noktalarımızdan bir tanesidir. Bizde belediye olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Language