İLK KEZ GÖRELE’DE DÜZENLENDİ

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Gençlik Merkezi, Kişisel Gelişim Kulübü, Atölyesi Akıl ve Zeka Atölyesi tarafından Görele’de ilk kez düzenlenen Mangala Turnuvasına katıldı.

Gençlik Merkezinde ilkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenen Mangala Turnuvasına 82 adet Akıl ve Zeka Oyunları sporcusu yer aldı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Mangala Türkler tarafından icad edilen ilk ve tek strateji oyunudur. Çocukluğumuzda köylerde fodik diye oynadığımız oyun yeniden düzenlenerek gençlerin beğenisine sunulmuştur. Akıl ve Zeka Oyunları çocuklarımızın ekranlarla değil akranlarıyla oynamalarına vesile olacaktır.” dedi.

Kitap Okumanın ve Akıl ve Zekâ Oyunlarının öğrenci başarısını yüzde 55-60 civarında olumlu etkilediğine değinen Belediye Başkanımız Tolga Erener “Çocuklarımızı bir şekilde teknoloji ve sosyal medya bağımlılığından kurtarmalıyız. Bizler de önce anne baba ve sonra idareci olarak elimizden geleni yapmalıyız” şeklinde devam etti.

Mangala Turnuvasında dereceye giren İlkokullarda Asya Özarslan, Azra Özarslan, Çiğdem Su İmat, Ayşenur Öztürk, Ortaokullarda Ahmet Şenel Özlü, Sebahattin Kalaman, Ömer Sıbıç, Muharrem Atmaca ödüllerini Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Görele Hakimi Bayram Köseoğlu’ndan aldılar.

Müsabakalara katılan gençlere madalya, katılım belgesi, mangala ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Language