İŞÇİLERİMİZLE DAHA BAŞARILI YILLARA!

Belediyemiz ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.Belediye meclis toplantı salonunda yapılan imza törenine Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Erdem Mert ve işçiler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yapılan iş sözleşmesinin işçilere hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, 2015 yılında göstermiş olduğunu performanstan dolayı teşekkür etti.2016 yılında 2015 yılında yapılanın daha fazlasını yapacaklarını belirten Başkanımız Erener, Gerçekten tüm işçilerimiz adam gibi çalıştı 2015’de. Bunu sadece ben değil, herkes görüyor. Kime hangi görev verildiyse savsaklamadan sel, kar, yol ve tüm alt ve üst çalışmalarında üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdi. Biz takip ediyoruz bunları görüyoruz. Ben sizden memnunum. Bu kurumdan almış olduğunuz maaşta helalinizdir. Görele belediyesinin mali durumu yükseldikçe emin olun ki herkesin mali durumu da iyi olacaktır.

Belediyemizin piyasa borçlarını temizledik. Kamu borçlarını da ödüyoruz. Zammımızı da yapıyoruz. 2016 yılında sizlerle beraber 2015 yılında yapılanın daha fazlasını yapacağız, dedi.Görele Belediyesi olarak hedeflerinin her zaman büyük olduğunu ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti.İnşallah bu yıl mezbahanemize, otogarımıza başlıyoruz. Kentsel dönüşümün ilk adımını atıyoruz. Yeni su hatlarımız gelecek onlarla uğraşacağız. Yani kısacası önemli olan Görele’de başkanlığım dönemimce hoş bir seda bırakabilmektir. Görele sokaklarında gezerken göğsümüzü gere gere dolaşabilmektir. Ben şu bu hizmeti Görele’ye kazandırdım diyebilmektir. Bununda en önemli ayağı sizlersiniz. İşçimiz iyi olmazsa hizmetlerde, yatırımlar yarıda kalır belediye başkanı da iyi olmaz. Çünkü vatandaşın sorumlu tuttuğu kişi kurum belediye ve başkanıdır. Benim sizden tek isteğim 2014-2015 yılındaki başarıyı 2016 yılında da devam ettirmenizdir.

Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Erdem Mert ise, yapılan bu toplu iş sözleşmesinin diğer belediyelere örnek olmasını dileyerek, başkanımız Erener’e teşekkür etti.Sözleşme sonrası belediye işçilerinden Ayşegül Dülger ve Arzu Tuncay işçiler adına Belediye Başkanımız Erener’e çiçek ve teşbih hediye ettiler.

Language