İTFAİYE TEŞKİLATIMIZDAN OKULLARDA UYGULAMALI TATBİKAT!

Görele Belediyesi İtfaiye Ekiplerimiz okullarda uygulamalı yangın tatbikatı başlatarak, Öğrencilere “Yangına Müdahale, Yangın Anında Neler Yapılmalı, İlk Müdahale Nasıl Başlamalı ve Yangın Sırasında Yapılmaması Gerekenler” gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Sivil Savunma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mimar Sinan İlkokulu’nda Belediyemizin İtfaiye birimi tarafından düzenlenen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, belediyemiz itfaiye teşkilatı personelinin her şartta özverili ve yürekli bir şekilde yangına veya diğer etkenlere çok kısa bir sürede müdahale ettiğini söyledi.

İtfaiye personellerinin yıl boyunca çeşitli okullarda da uygulamalı olarak eğitimler verdiğini belirten Başkanımız Erener, “İtfaiye teşkilatımızın uygulamalı eğitimler de çocuklarımızın müdahalelerde hazırlıklı olmasını sağlıyor. Belediye olarak bu türlü etkinlikleri yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu sayede gençlerimiz, çocuklarımız yangın ve deprem konularında bilgilendiriliyor. Bu bizler için çok önemlidir” dedi.

Language