İYİLİĞE, GÜZELLİĞE VE PAYLAŞMAYA VESİLE OLDUK!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte Muharrem ayı olması dolayısıyla belediyemiz tarafından düzenlenen “Aşure Günü” etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıtımında bulundu.

Sosyal ve kültürel etkinliklerin mimarı Belediyemiz, aşure günü dolayısıyla düzenlediği aşure etkinliğine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.

Görele Öğretmenevi’nde Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Cami imamı Şenol Yılmaz tarafından kuran tilaveti okunarak, dualar edildi, ardından vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuldu.

Etkinliğimize katılan vatandaşlarla tek tek selamlaşan Belediye Başkanımız Tolga Erener, Aşure gününün paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu söyledi.

Başkanımız Erener, “İslam alemi olarak Muharrem ayına girdik. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. Muharrem ayı çok faziletli bir ay. İslami takvime göre birçok olaylar, bir çok mucizeler bu ayda meydana geliyor. Maalesef üzüntü veren kerbela olayı da bu ayda yaşandı. Rabbim bu güne kadar İslamiyet ve bu ülke için şehit olmuş insanlara rahmet eylesin. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim birbirimize karşı olan sevgimizi ve saygımızı, üzerimize vermiş olduğu bolluğu arttırsın. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. İyiye, güzele ve paylaşmaya vesile olmasını dileriz” dedi.

Language