KARANLIK GECE HAFIZALARA KAZINDI.

Tuzla Belediyesi tarafından “İhanet gecesini unutmayacağız, unutturmayacağız” sloganıyla yürütülen proje kapsamında hazırlanan “360 derece, karanlık gece” adlı tır, Görele’ye gelerek, hain girişimde yaşanılanları hafızalara kazıdı.

Vatandaşlar, hain darbe girişimiyle ilgili görüntülerin saati saatine üç boyutlu ve harekete duyarlı şekilde hazırlandığı videoları, 3D teknolojisi sayesinde yürüyerek gidebildikleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde halkın demokrasi mücadelesine, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı ile TBMM’nin bombalanmasına ve halkın darbecilere yönelik direncine tanıklık etti.

“360 derece, karanlık gece” adlı tırı ziyaret ederek, 15 Temmuz hain darbe girişimini 3 D teknolojisiyle izleyen Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “15 Temmuz’u yaşamak, unutturmamak ve herkese anlatmak için Tuzla Belediyesi tarafından ilçemize gönderilen tır, vatandaşlarımıza, gençlerimize o anı, o günü sanal gerçeklik ve görüntülerle yaşattı. Ben Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü hemşehrimiz Güven Ada ve belediye çalışanlarına bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Language