‘KEMENÇEMİN ÜSTÜNE’ İSİMLİ BİR KÜLTÜR YAYINIMIZ DAHA ARŞİVLERDE YERİNİ ALDI

Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 16. Kültür yayınımız olan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabımız arşivlerde yerini aldı.

Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kültür yayınımız okuyucularıyla buluştu.

Araştırmacı- Yazar, Halkbilimci, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay tarafından kaleme alınan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabımızın içeriğinde kemençe, türkü ve horanla alakalı kapsamlı bilgiler göze çarpıyor.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, yeni kültür yayınımız olan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabımızın yazarı Halkbilimci Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, kitap yazarı Araştırmacı- Yazar, Halkbilimci, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay’a teşekkür etti.

Görele Belediyesinin 16. Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Kemençede, Horanda Görele ele alındı. Kemençe, Horan ezgilerinin Görele merkez olmak üzere Görele’den batıya, doğuya, güneye gidişi ‘müzikte etkileşim’ yoluyla kanıtlandı. Kemençe, türkü ve horan yazılarıyla derlenmiş bir kültür yayınımız daha arşivlerde yerini aldı. Bu kitabımızla birlikte belediyemizin katkılarıyla çıkarılan 16. Kitabımız oldu. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Araştırmacı- Yazar, Halkbilimci, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ise, Belediye Başkanımız Tolga Erener’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, imzalı kitabından hediye etti.

Language