KEMENÇENİN ORDİNARYÜSÜ ÖZTÜRK’Ü UNUTMADIK!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, bir süre önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle evinde istirahat eden Görele’nin nadir yetiştirdiği kemençe üstatlarından Kemençenin Ordinaryüsü Mehmet Sırrı Öztürk’ü evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

TRT İstanbul Radyosu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarında 26 yıl boyunca görev yapmış ve 2001 yılında emekliye ayrılmış, Bicoğlu ekolünü yaşatan tek kemençeci olma unvanını alan Kemençenin Ordinaryüsü Mehmet Sırrı Öztürk’ü evinde ziyaret eden Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçenin kültürünü en iyi şekilde Türkiye geneline yayarak, isminden sıkça söz ettiren Öztürk’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Belediye Başkanımız Tolga Erener ile sohbet eden, istek ve sıkıntılarını aktaran Kemençenin Ordinaryüsü Öztürk, kısa bir kemençe resitali yapmayı da ihmal etmedi.

Görele Belediyesi olarak sanat ve sanatçıya her zaman değer verdiklerini belirten Başkanımız Erener, Kemençenin Ordinaryüsü, Bicoğlu ekolünü en iyi şekilde aktaran ve yaşatan Kemençe sanatçımız Mehmet Sırrı Öztürk’ü ziyaret ettik. Kendisini çok iyi gördük. İnşallah daha iyi olup, yakın zamanda tekrar o özlenen kemençe resitalini bizlere sunacaktır. Kendisine, ilçemize, kültürümüze ve müziğimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı bir hayat diliyorum, dedi.

Language