KONSERİMİZE BÜYÜK İLGİ!

Belediyemiz Musiki Cemiyetince Türk Sanat ve Türk Halk Müziği konseri büyük ilgi gördü.

Belediyemiz Musiki Cemiyeti tarafından Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen Türk Sanat ve Türk Halk Müziği konseri sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Uzun yıllardır Görele’nin bu güzelliklerden mahrum bırakılarak, Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener tarafından tekrar yeşeren Musiki Cemiyetimiz düzenlediği Türk Sanat ve Türk Halk Müziği konseri ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, kültüre, sanata değer veren bir belediye olduklarını söyledi.

Görele’nin yıllardır mahrum bırakıldığı bu güzellikleri tekrar yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkanımız Erener, “Gerçektende zor ve acılı günlerin üzerinden 98 yıl geçmiş. Ben bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bir daha o günleri bu memlekete yaşatmasın diyorum. Kültüre sanata değer veren bir belediyeyiz. Mahalli seçimler öncesi Görele’nin mahrum kaldığı bu güzellikleri tekrar yeşermeye söz vermiştik. Gecen yıl bunun meyvelerini atmış iki tane konser vermiştik. Konserlerimize bu yılda devam ediyorum. Gecen yıldan farklı olarak Türk Sanat Müziğine Türk Halk Müziğini de ekleyerek. Ben herkese hoş geldiniz diyorum” dedi.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde verilen konsere Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Language