KUR’AN ZİYAFETİYLE ŞEHİTLERİMİZİ YAD ETTİK…

Görele Belediyesi tarafından kemençenin anavatanı şirin ilçemiz Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü olması dolayısıyla şehitlerimizin ruhlarına kuran tilaveti okutuldu.

Kumyalı Mahallesi Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Camisinde Cami imamı Şenol Yılmaz, Müezzin Ömer Mican , Şahali mahallesi cami imamı Muhsin İpek, Demirci Mehmet cami imamı Ahhad yenen ve Hasanağa Merkez cami imamı Tevfik Cüre kuran tilaveti okudu. Otogar Küba cami imamı Ali Kaya ise şehitlerimiz ruhlarına dualar etti.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, göğsünü siper ederek, Görele’yi düşman işgalinden kurtaran şehitlerimizi kuran tilavetiyle yad ettiklerini söyledi.

Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Görele’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü nedeniyle milli birlik ve bütünlüğümüzün devam etmesi, şehitlerimizin unutulmaması ve ülkemizin bekası için birlikte dua etmek istedik. Kur’an Ziyafeti ile kurtuluş haftasını daha da anlamlı kılmak için harekete geçtik. Ülkemiz ve bizler için canlarını veren aziz şehitlerimize dualarımızı da bu vesileyle yolladık. Ben tekrardan bu ülke, bu vatan ve bu bayrak için göğsünü siper ederek, savaşan ve bu uğurda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun”

Programa Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve vatandaşlar katıldı.

Language