MİNİK YÜREKLER DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI

Görele Belediyesi tarafından Birinci Dünya savaşı yıllarında ilçede Rus işgaline karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve halk arasında ‘Dursun Çavuş’ olarak bilinen Gülüşan Maksutoğlu’nun hayatı ve Görele kadınının destansı mücadelesinin konu edildiği tiyatro oyunu sergilendi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde oynanan Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi’nin yazdığı ve yönettiği, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin rol aldığı tiyatro gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Tiyatro gösterimine katılan Belediye Başkan Vekilimiz Halil Ekiz, Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi’ye plaket takdim etti.

Belediye olarak kültürel etkinliklere devam edeceklerini belirten Belediye Başkan Vekilimiz Halil Ekiz, “Duygusal anlar yaşadığımız bir tiyatro oyunu izledik. Bu tiyatro oyunu sayesinde minik yüreklerinde nasıl büyük işler yaptığına şahit olduk. Öğrencilerimiz amatör ruh ile ülkemiz ve Görelemiz için önemli bir isim olan ‘Dursun Çavuş’un hayatını tiyatro oyunuyla profesyonel bir şekilde izleyicilere anlattılar. Ben hepsini kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Tiyatro oyununu Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Çanakcı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, diğer daire amirleri ve sanatseverler katıldı.

Language