ÖĞRENCİLERİMİZ HEM BİLİNÇLENDİRİLDİ HEM DE ÇOK EĞLENDİ…

Görele Belediyesi tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerine kişisel temizlik, beden sağlığı ve sağlıklı beslenme konulu ‘Profesör tırışık mikroplara karşı’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Oyun yazarı ve yönetmenliğini Murat Bulut’un yaptığı, Anatolia Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği oyun, öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.

Oyunun keyfini öğrencilerle bir yaşayan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, belediye olarak öğrencilere ve yetişkinlere yönelik sanat etkinliklerinin devam edeceğini belirterek, bu tiyatro sayesinde öğrencilere kişisel temizlik, beden sağlığı ve sağlıklı beslenme bilincini aşıladıklarını söyledi.

Öğrencilerin eğlenme ihtiyaçlarını da tiyatro sayesinde gidermiş olduklarını vurgulayan Başkanımız Erener, “Belediye olarak düzenlediğimiz kültür-sanat ve sosyal etkinliklerimiz devam ederek, öğrencilerimizin eğitimlerine, sosyalleşmelerine katkıda bulunmuş oluyoruz. Ben böyle bir tiyatro kurgusu ortaya koyan ve bunu tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine yayılmasına öncülük eden Göreleli hemşerimiz Murat Bulut ve tiyatrocularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Language