OKUL ÖNLERİNDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİMİZ SÜRÜYOR

Daha rahat trafik akışının sağlanması için çalışmalarına aralıksız sürdüren Görele Belediyesi yaya güvenliği için her türlü önlemi alıyor.

Bu kapsamda özellikle okulların bulunduğu alan ve trafik kazalarının sık yaşandığı yerlere hız kesici, uyarı levhaları takan Belediyemiz, çalışmalarına Çavuşlu İlkokulunun bulunduğu yerde sürdürdü.

Öğrencilerimizin Çavuşlu İlkokuluna daha güvenli bir şekilde giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla hız kesici çalışması yaptı.

Trafikte ulaşımın aksamaması, güvenli bir şekilde yolculuğun gerçekleştirilmesi için anayollarda ve mahallelerde yol açma, genişletme, betonlama, asfaltlama ve kasis çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Trafikte ulaşımın rahat sağlanması amacıyla belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın huzurla ulaşım sağlayabilmesi içinde okul önlerine, kavşak ve diğer geçiş noktalarına yaya geçidi ve işaret çizgileri çizerek, dubalar ve tabelalar yerleştirdik. Güvenlik açısından bununla da yetinmeyip araçların hızlı seyredip tehlike oluşturabileceği, yaya geçişinin veya bir başka tali yoldan araç çıkabilecek noktalara kauçuk hız kesici kasisler yerleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri ve can güvenliği açısından yaptığımız bu çalışmamız ihtiyaç duyulan ve önem arz eden noktalarda devam edecek“

Language