PERSONELLERİMİZE “ETKİLİ İLETİŞİM” DERSİ VERİLDİ!

Belediyemiz tarafından hizmet kalitesini arttırmak için belediyemiz personellerine etkili iletişim ile ilgili bilgi verildi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde İletişim Uzmanı Murat Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısına Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve belediye personelleri tam kadro katıldı.

Bulut, burada yaptığı konuşmada, her geçen gün güzel konuşmanın, kelimeleri doğru telaffuz etmenin öneminin arttığını söyledi.İçtenlikle, samimi bir şekilde yapılan konuşmanın muhatabını mutlaka etkileyeceğini belirten Bulut, “Şöyle bir yanılgı var; Bölgelerde güzel konuşmak demek, sanki biraz daha kendini toplumun üzerinde görmek, konuşurken yukarıdan bakma tavrı gibi bir düşünce vardır, ancak gerçekte böyle bir şey yok. Doğru telaffuz etmek en samimi telaffuzdur. Kibarlık adına bazı kelimeler ziyan ediliyor.

Birey konuşurken kendini ele veriyor. Bireyin konuşması, onun konumunu, Türkçe `ye olan hâkimiyetini, hayata bakışını gösterir. Güzel konuşmak bir sanattır. Çok güzel konuşuyorsa en azından kitap okuyor demektir. Çok kitap okuyan birinin kelime dağarcığı geniş olacağı için kurduğu cümleler de kaliteli olacaktır ve karşısındaki muhatabını da mutlaka etkileyecektir, dedi.Bir kurumu en iyi şekilde temsil etmenin yolunun etkili iletişimden geçtiğini ifade eden Bulut, şunları kaydetti:İletişim kurarken herkesin bir doğrusunun olduğu unutulmamalı, acele edilmemeli ve sabırlı olunmalıdır. Hiç kimseye ön yargılı davranılmamalıdır. Halka en iyi hizmeti vermenin yolu etkili iletişimden geçmektedir. İletişimin her boyutunda ve türünde insanları etkilemek, yönlendirmek önemli olmuştur.

Siyasal rejimlerin geniş halk kitlelerini etkilemesi veya toplumda edindiğimiz konum itibariyle sahip olduğumuz özellikler açısından iletişimde etkilemek ve yönlendirmek büyük önem taşır ve bu iletişimin temel amaçlarındandır.Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ise ön yargılardan acilen kurtunulması gerektiğini belirterek, Ben belediye başkanı olmadan önce insanların bana olan ön yargısı çok farklıydı. Ama şimdi biraz olsun insanlarımızın bu ön yargılarından kurtulduğu kanaatindeyim. Unutulmamalıdır ki biz Görele Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Tüm mücadelesini işine veren, belediye içinde çalışan ve bir şeyler üretmeye çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler için önemli olan her zaman şudur ki biz hizmet sektöründeyiz. Bu hizmet sektöründe başarılı olmakta boynumuzun borcu olmalıdır.

Görele Belediyesi yapmış olduğu hizmetler ve yatırımlarla Giresun’da konuşulan bir belediye haline geldi. Personel yapısı değişmedi, düşünce yapısı değişti. Personel aynı personel, dedi.

Language