PROJEMİZ ÖN DEĞERLENDİRMEDEN GEÇTİ!

İtfaiye Teşkilatı birimine yeni bir araç daha kazandırmak için harekete gecen Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programı çerçevesinde Japonya Büyükelçiliğine sunduğu “Yaşamda Tutmak için Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi” ön değerlendirmeden geçti.

Trafik kazaları ve doğal afetler sonucu meydana gelebilecek herhangi durumları en aza indirmek amacıyla ilçeye kazandırılması planlanan tam donanımlı arama kurtarma aracı için düğmeye basan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in Japonya Büyükelçiliğine sunduğu “Yaşamda Tutmak için Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi” belediyeler ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da başvuru yaptığı projeler arasında ön değerlendirmeden geçerek, 11 proje arasına girmiştir.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programı çerçevesinde Japonya Büyükelçiliğine sunulan “Yaşamda Tutmak için Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi” ön değerlendirmeden geçtiğini 11 proje arasına girdi?ini söyledi.

İlçede resmi rakamlara göre 297 trafik kazası meydana geldiğini, bu kazaların 155’inin yaralanmalı ve ölümlü olduğunu belirten Başkanımız Erener, bunları kaydetti:

“Trafik kazaları ve doğal afetlerde kullanmak için itfaiye teşkilatşna tam donanımlı arama kurtarma aracı kazandırmak için harekete geçtik. Bununla alakalı olarak Japonya Büyükelçiliği 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programına müracaat ettik. Talebimizi yerinde incelemek üzere Japonya Büyükelçilik ekiplerini ilçemizde ağırladık. Projemiz birçok belediye ve sivil toplum kuruluşlarının projeleri arasında ilk 11’de yer alarak ön değerlendirmeyi geçti. Son yıllarda alınan itfaiye araçları ile İtfaiye Teşkilatını güçlendiren Belediyemiz proje gerçekleştirinde bölgemizde meydana gelebilecek her türlü kaza ve doğal afete müdahale edebilecek duruma gelecek, Giresun AFAD ekibinin yükünü hafifletecektir. Doğal afet veya kaza meydana geldiğinde ilk müdahalenin çok önem arz ettiği dikkate alındığında bölgemiz için son derece önemli bu aracı belediyemize kazandırmayı amaçlayan projemizin değerlendirme süreci devam etmektedir” dedi.

Language