ŞEHİT ANNELERİMİZİ ZİYARET ETTİK!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ve beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Tayfun Emecen, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Demirci, Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Yılmaz ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte “Anneler Günü” olması nedeniyle ilçede yaşayan şehit ailelerini ziyaret etti.

Başkanımız Erener ve beraberindekilerin ilk durağı Hakkari’de 1997 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Er İbrahim Öner’in Sayfiye Mahallesi’ndeki eviydi. Burada şehit annesi Fatma Öner’in elini öpüp, çiçek ve şehit oğlu ile kendisinin resmi bulunan tablo hediye eden Başkanımız Erener, Fatma Öner’in anneler gününü kutladı.

Şehit annesi Öner, “Allah’ım birlik, beraberliğimizi, dirliğimizi bozmasın, Devletimize zeval vermesin. Rabbim bu güzel ülkemizde hainlik yapanlara fırsat vermesin” dedi.

Başkanımız Erener ve beraberindekilerin bir sonraki durağı ise, Hakkari’de 1994 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er Coşkun Köçek’in Soğuksu Mahallesi’ndeki eviydi. Burada şehit annesi Fatma Köçek’in elini öpüp, çiçek ve şehit oğlu ile kendisinin resmi bulunan tablo hediye eden Başkanımız Erener, Fatma Köçek’in anneler gününü kutladı.

Başkanımız Erener ve beraberindekilerin en son durağı ise Tunceli’de 1995 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er Uğur Hancı’nın İnanca Köyü’ndeki evi oldu. Burada şehit annesi Saliha Sabriye Hancı’nın elini öpüp, çiçek ve şehit oğlu ile kendisinin resmi bulunan tablo hediye eden Başkanımız Erener, Saliha Sabriye Hancı’nın anneler gününü kutladı.

Başkanımız Erener burada şehit Hancı’nın babası İbrahim Ekrem Hancı ile de sohbet etti.

Language