ŞEHİT YAŞAR TÜFEKÇİ HALI SAHA FUTBOL TURNUVAMIZ BAŞLADI!

Görele Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenecek olan ve ilçe futbolunda büyük emekleri bulunan Göreleli şehidimiz Yaşar Tüfekçi’nin isminin ölümsüzleştirileceği ‘Halı Saha Futbol Turnuvası’ başladı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ile şehidimiz Yaşar Tüfekçi’nin kardeşi Ali Tüfekçi’nin başlama vuruşuyla start alan turnuvada toplam 24 takım yer alıyor.

Turnuva öncesi takımlardan Görele Gençlikspor, ‘İslamın ilk kıblesi Kudüs İsrail’in başkenti olarak kabul edilemez’ pankartıyla çıktı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Görele sporuna ve futboluna çeşitli zamanlarda ve şekillerde kimi duayen, kimi spor dostu, kimi idareci olarak gönül vermiştir. Bizlerde bu anlamda belediye olarak düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvasına Görele’nin önemli bir değeri, ilçe futbolunda büyük emekleri bulunan ve askerlik görevi sırasında şehit edilen şehidimiz Yaşar Tüfekçi’nin ismini verdik. İnşallah bu vesileyle şehidimiz Yaşar Tüfekçi’nin ismi ölümsüzleştirilecektir” dedi.

Amaçlarının turnuva sayesinde birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu da belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Takımlar arasında kimi zaman tatlı çekişmeler yaşansa da yine de birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğini umduğumuz, asıl amacımızın da bu doğrultuda olduğu bir turnuva hedefledik. Spor demek kardeşlik demektir, spor demek dostluk demektir, kaynaşma, birlik, beraberlik demektir. Bu bağlamda takım oyuncularımız ve taraftarlarımızdan da beklentimiz tüm sporseverlere örnek bir futbol karşılaşmaları, sergilemeleri yönünde olacaktır. Her takıma ayrı ayrı başarılar diliyor, emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Language