SİSDAĞI SUYU ÇEŞMELERİMİZDEN AKACAK!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçemize müjde vererek, “Sisdağı’nın yayla suyunu çeşmelerimizden akıtacağız” dedi.

Görele en büyük ve en değerli projesine kavuşacağını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, projenin hayata geçmesinde emekleri bulunan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a ve milletvekilimiz Cemal Öztürk’e teşekkür etti.

Proje ile ilçenin gelecekteki kuraklığa bağlı susuzluk tehlikesinden kurtulacağını ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti.

“Bugüne kadar ilçemize sayısız hizmet yaptık. Ancak bana göre şimdi en büyüğünü ve en değerlisini yapıyoruz. Sisdağı’nın yayla suyunu çeşmelerimizden akıtacağız. İlbank’ın yapmış olduğu ihale ile toplam 65 Milyon 233 Bin TL’lik projenin %50’sini İlbank, geri kalan %50’nin, %80’ini (KDV ile 31 Milyon) Görele Belediyesi, diğer %20’lik kısmı Çavuşlu Belediyesi 180 ay vade ile ödeyecek. 30 kilometre irsaliye hattı arıtma tesisi ve depoları ile 720 takvim gününde bitecek olan projeyle ilçemiz gelecekteki kuraklığa bağlı susuzluk tehlikesinden kurtulmuş olacak. Nesillere kalacak büyük bir hizmet, her türlü maddi bedele değer”

Language