TEPEBAŞI MAHALLEMİZİN YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Tepebaşı Mahallemizin kangren haline gelen büyük sorunu Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener tarafından tarih oldu.

Arazinin engebeli olmasından dolayı kimsenin girmeye cesaret edemediği, yıllardır Görele – Çanakçı Karayoluna bağlantısı bulunmayan ve camisi olduğu halde camiye yolu olmayan mahalle diye bahsedilen algı Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener tarafından zihinlerden silindi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in talimatıyla Tepebaşı Mahallesi cami mevkiindeki yolun ulaşıma açılmasıyla Görele – Çanakçı Karayoluna bağlantısı yapılmış, mesafe kısalmış, cenazelerdeki mağduriyet giderilmiş, birçok hanenin ise yol sorunu çözülmüş oldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Tepebaşı Mahalle Muhtarı Ferhat Yılmaz ve mahallelilerle bir araya gelerek, büyük mahduriyete son verdikleri yolun açılışını yaptı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, Tepebaşı Mahallesi’ndeki büyük bir mağduriyeti gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yapımında bir çok sorunun yaşandığı, aşıldığı ve akabinde mutlu sona ulaştığımız yolumuz Tepebaşı Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Belediyeyi devraldığımız günden itibaren bir çok mahallelerimizin yol sorununu çözüme kavuşturduk. Yol yapımı esnasında aşırı yağışlardan dolayı herhangi bir heyelana sebebiyet vermemek için riskli olan yerlerde istinat duvarı çalışmaları yürüttük. Biz belediye olarak hiç bir zaman hizmet yapmaktan yorulmadık, yorulmayacağız. Tepebaşı Mahalle halkımızla bir araya geldiğimiz akşam çayı etkinliğinde mahalle halkımızın taleplerinin başında bu yol vardı. Yolumuzu Allah’ın izniyle ulaşıma açtık. İlerleyen zamanlarda yolumuzda asfaltlama ve betonlama çalışmaları yürüterek, ulaşımı dahada rahatlatacağız. Belediye personellerimizin bu yolda büyük emekleri oldu. Ben yerlerini vererek bu yolun açılmasına vesile olan vatandaşlarımızı, mahalle muhtarımızı ve belediye personellerimize çok teşekkür ediyorum. Daha güzel günlerde, daha güzel hizmetlere kavuşmamızı Allah’ım bizlere nasip eder inşallah” dedi.

Tepebaşı Mahalle Muhtarı Ferhat Yılmaz ise, mahalle halkı adına Belediye Başkanımız Tolga Erener ve ekibine çok teşekkür ederek, “Başkanımız ve belediye ekipleriyle bu yolun ne kadar engebeli olduğunu, meşaketli bir iş olacağını yerinde inceleyerek gördük. Yılmadık, çalıştık ve hedefe ulaştık” dedi.

Language