“ÜMİT TOPAL” HALI SAHA FUTBOL TURNUVAMIZ BAŞLADI!

Görele Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve merhum Ümit Topal’ın isminin ölümsüzleştirileceği ‘Halı Saha Futbol Turnuvası’ başladı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve merhum Ümit Topal’ın çocukları Oğuzhan ve Adnan Topal’ın başlama vuruşuyla start alan turnuvada toplam 22 takım yer alıyor.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Görele sporuna ve futboluna çeşitli zamanlarda ve şekillerde kimi duayen, kimi spor dostu, kimi idareci olarak gönül vermiştir. Bizlerde bu anlamda belediye olarak düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvasına Görele’nin önemli bir değeri, ilçe futbolunda büyük emekleri bulunan Ümit Topal’ın ismini verdik. İnşallah bu vesileyle Ümit kardeşimizin ismi ölümsüzleştirilecektir” dedi.

Amaçlarının turnuva sayesinde birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu da belirten Başkanımız Erener, “Takımlar arasında kimi zaman tatlı çekişmeler yaşansa da yine de birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğini umduğumuz, asıl amacımızın da bu doğrultuda olduğu bir turnuva hedefledik. Spor demek kardeşlik demektir, spor demek dostluk demektir, kaynaşma, birlik, beraberlik demektir. Bu bağlamda takım oyuncularımız ve taraftarlarımızdan da beklentimiz tüm sporseverlere örnek bir futbol karşılaşmaları, sergilemeleri yönünde olacaktır. Her takıma ayrı ayrı başarılar diliyor, emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Language