ÜNLÜCE MAHALLEMİZDE BULUNAN ASMA KÖPRÜMÜZDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Görele Belediyesi tarafından ilçemizin Ünlüce Mahallesinde bulunan ve Çanakçı Karayoluna bağlantısı da olan asma köprümüzde yenileme çalışmalarına başlandı.

Ünlüce Mahallemizin sakinlerinden Adnan Kökboyun tarafından yaptırılan ve gecen yıllar içerisinde tahribata uğrayan yaklaşık 50 metre uzunluğunda olan asma köprümüzde onarım ve tamirat çalışmalarına başlandı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, çalışmaları yerinde inceleyerek, Ünlüce Mahallemizin sınırlarında bulunan ve Çanakçı Karayoluna bağlantısı olan asma köprümüzün güvenli bir hale getirilerek, en kısa zamanda halkın tekrar hizmetine açılacağını söyledi.

Asma köprümüzün yapımı tamamlandıktan sonra ışıklandırma çalışmalarıyla birlikte görsel anlamda farkındalık oluşturulacağını ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener,  şunları kaydetti:

“Yıllar önce köprümüzün yapımında Adnan Kökboyun başta olmak üzere Ünlüce Mahallemizin sakinlerinin emekleri büyük. Bizlerde bu anlamda köprümüze merhum Adnan Kökboyun’un ismini vererek, ölümsüzleştirmek istiyoruz. Yapımına başladığımız köprümüzün altını ahşap tahtadan yaparak, çelik tellerini ve korkuluklarını yeniliyoruz. Köprümüzü ışıklandırarak, faklı görsellik oluşturmayı hedefliyoruz. Köprümüzü en kısa zamanda güvenli hale getirerek, halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz”

Language