UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

15 Temmuz’da Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde meydanları dolduran vatandaşlarımız yine demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, her türlü darbenin ve gücün birlik ve beraberliklerini bozmayacağını tekrar, tekrar gösterdi.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olması dolayısıyla Cumhuriyet Meydanını dolduran vatandaşlarımız demokrasi ve Cumhuriyetine ilk gün ki gibi sahip çıktı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, başka Türkiye olmadığına vurgu yaparak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ve 15 Temmuz gecesi yaşananları gördükten sonra biz hangi kelimeyi söylersek, söyleyelim bütün kelimeler anlamsız kalıyor. Allah’ım bir daha böyle bir geceyi bu memlekete, bu millete yaşatmasın. Zordu, zor bir akşamdı. Gerçekten tarifi imkansız tehlikeli bir akşamdı. Şükürler olsun ki milletin iradesi, gerçek askerlerin ve polislerimizin direnişiyle bu darbe bertaraf edildi. Ama bitti mi? Bitmedi. Bu darbe bu millete yapılmaya çalışılan ilk darbe girişimi, ilk ihtilal girişimi değil, sonda olmayacak” dedi.

Bu coğrafyada yaşadığımız sürece bu toprakların hainlerinin eksik olmayacağını ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Bu topraklardan gidecek başka bir vatanımızda yok. Bu millet ne darbeler gördü bitmedi. Yıkılmadı. Bitmeyecek de, yıkılmayacak da. Biz 15 Temmuz gecesi bunu gördük, bu birlik ve beraberliğe tanıklık ettik. Çünkü bu bir siyasi partinin davası değil, topyekûn hepimizin ve geleceğimizin davasıydı. Öncelikle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Vatanına sahip çıkarak, bayrağına sarılarak, yağan mermilere göğsünü siper eden, tankların altına yatan, uçakların önüne dizilen bütün yurttaşlarımı sevgi ve saygıyla tebrik ediyorum”

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı yapılan duaların, okunan kur’an tilaveti ve ilahilerin ardından sona erdi.

Language