UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

15 Temmuz’da Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde meydanları dolduran vatandaşlarımız yine demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, her türlü darbenin ve gücün birlik ve beraberliklerini bozmayacağını tekrar, tekrar gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması dolayısıyla Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş önderliğinde Görele Şehitliğinde toplanan yüzlerce vatandaş sağanak yağışa rağmen ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıktı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda şehitlerimizin ruhuna kuran tilaveti okunarak, dualar edildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, başka Türkiye olmadığına vurgu yaparak, “Milletimizin iradesiyle hain darbe girişimi bertaraf edildi. Bu darbe bu millete yapılmaya çalışılan ilk darbe girişimi, ilk ihtilal girişimi değil, sonda olmayacak. Maalesef bu toprakların hainleri eksik kalmıyor. Ama hamdolsun ki kahramanı da eksik olmuyor. Bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Bu topraklardan gidecek başka bir vatanımız da yok. Bu millet ne darbeler gördü bitmedi. Yıkılmadı. Bitmeyecek de, yıkılmayacak da. Biz 15 Temmuz gecesi bunu gördük, bu birlik ve beraberliğe tanıklık ettik. Çünkü bu bir siyasi partinin davası değil, topyekûn hepimizin ve geleceğimizin davasıydı. Ben onun için parti gözetmeksizin vatanına sahip çıkarak, bayrağına sarılarak, yağan mermilere göğsünü siper eden, tankların altına yatan, uçakların önüne dizilen ve vatan uğruna hayatını kaybeden yurttaşlarıma Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Language