YABANCI VE YERLİ ÖĞRENCİLER GÖRELE’Yİ GEZDİLER.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve yabancı öğrencilerle Türk öğrencileri kaynaştırmayı amaçlayan ‘Damla Projesi’ kapsamında bir araya gelen öğrenciler, Görele’yi ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ‘Damla Projesi’ ile yerli ve yabancı üniversiteli gençler, gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı buluyor. ‘Damla Projesi’ gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için toplumsal bir girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla 2014 yılında başlatıldı.

Gönüllülük esasına dayanan proje kapsamında Görele’ye gelen üniversiteli gençler, Belediyemiz tarafından hizmete açılan ve turistlerin gözdesi haline gelen Kemençe ve Kültür evimizi ve Gençlik Merkezini ziyaret etti. Hasanağa Merkez caminin tarihi dokusuna hayran kalan Gençler, daha sonra Görele’yi dolaşarak, ev ziyaretlerinde bulunarak, ilçe ile özdeşleşen meşhur Görele dondurmasının tadına baktı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, sosyal sorumluluk projelerinin kültürlerin kaynaşmasına çok büyük katkı sağladığını belirterek, “Damla Projesi”ni, genç nüfusun kaynaşması adına güzel bir girişim olarak değerlendiriyorum. Birlik ve beraberliğin güçlenmesine katkı sağlayacağı görüşündeyim” dedi.

Language