YENİ KOMBİNE KANAL AÇMA VİDANJÖR ARACIMIZ, HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen ve Belediyemizin imkanlarıyla ilçemize kazandırılan Kombine Kanal Açma Vidanjör aracımız, hizmet vermeye başladı.

Belediyemiz tarafından yeni alınan Kombine Kanal Açma Vidanjör aracımızın faaliyete başlamasıyla ilçemizde bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların sağlıklı ve düzenli olarak çalışmalarını sağlamak için temizlikleri yapıldı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçemizde bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların sağlıklı ve düzenli olarak çalışmaları sağlamak için temizliklerinin ilçemize kazandırdığımız Kombine Kanal Açma Vidanjör aracımızla rutin olarak yapılacağını söyledi.

Şehrin alt yapı sisteminin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek atıkların lavabo ve klozetlere değil, çöpe atılması gerektiğini hatırlatan Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların temizliği esnasında sıkça karşılaştığımız durumlardan bir tanesi lavabo ve klozetlere çocuk bezi, ıslak mendil, tuvalet kağıdı, hijyenik petlerin atılmasıdır.  Bu durum şehrimizin alt yapı sistemimizin çalışmasını olumsuz etkilediği gibi kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatlarımızın tıkanmasına neden olmaktadır. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Şehrimizin temizliği konusunda bizler kadar siz değerli halkımıza da sorumluluk düşmektedir” dedi.

Language