YEŞİLTEPE VE AYDINLIKEVLER MAHALLELERİMİZİN ELEKTRİK SIKINTISI GİDERİLİYOR

Görele’nin Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallelerinin nüfus bakımından büyümesi ve gelişmesi nedeniyle yetersiz kalan Elektrik ve güç trafosuna takviye olarak getirilen trafolar Çoruh EDAŞ Görele İşletme Şefliğince yerlerine yerleştirildi.

Belediyemizin destekleriyle 2018 yılı yatırım programına alınarak ilçemize kazandırılan AG taşıyıcı, yüksek gerilim hattı giriş, çıkışını sağlayan hücrelerle donatılan 3 adet 630 kWA Elektrik ve güç trafolarının toplam maliyeti 3,5 Milyonu buldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Şinasi Özdemir ve Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Volkan Kırtorun ile birlikte yerlerine yerleştirilen trafoları yerinde inceleyerek, yeraltı çalışmalarından sonra faaliyete geçecek olan elektrik ve güç trafolarının Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallelerindeki elektrik sıkıntısını gidereceğini söyledi.

Hızla büyüyen ve gelişen Görele’nin nüfus bakımından oldukça kalabalık olan mahallelerinden Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallesinin yükünü kaldırmakta yetersiz kalan trafolara takviye olarak getirilen trafoların yerlerine monte edildiğini hatırlatan Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Yeşiltepe ve Aydınlıkevler Mahallelerimizin besleyici enerji hattına takviye olarak getirilen trafolar yerlerine monte edildi. Trafolar, elektrik enerji hatlarının yeraltından geçmesiyle beraber faaliyete geçecektir. Böylelikle mahallelerimizin enerji düşümü önlenmiş olacaktır. Toplam maliyeti 3,5 Milyonu bulan yeni trafoların ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği gecen başta Çoruh EDAŞ Görele İşletme Şefliği olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Language