YILLARIN MAĞDURİYETİNE SON VERDİK

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele için önemli ve özel olan bir projesini daha hayata geçirdi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Belediye Başkanlığına geldiği andan itibaren mücadelesini verdiği ’Tarım arazilerinin belirli bir kısmına yapılacak olan (köy evi tarzında ve 2 katlı) konut alanına çevrilmesi’ projesinin yerine getirilmesi için yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Vatandaşlarımızın yıllardır süre gelen ve bu güne kadar çözülemeyen bir mağduriyeti daha son bulmuş oldu.

BİREYSEL KONUT YAPIMININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMIŞTIR.

Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz sınırları içerisinde imar planı dışında kalan (Ünlüce, Bozcaali, Bahçelievler, Tepebaşı, Cillioğlu, Hürriyet, Kaba, Çeşmebaşı, Sayfiye, Aydınlıkevler) mahallelerinin, üst kısımlarına bireysel konut yapımı sırasında Tarım ve Orman Bakanlığı ve diğer kurumlardan alınacak olan görüşler ve yazışmalar tüm Görele için Belediyemizce yapılmış olup, konut yapımı sırasında vatandaşlarımızın diğer kurum ve kuruluşlardan görüş almasına gerek kalmadan belediyemizden yapı ruhsatnamesi alarak inşaatına başlanacak hale getirilmiştir.

VATANDAŞLARIMIZIN KAZANCI

1- Burada kişi başı 20 Bin TL’lik maddi tasarruf ve 11-12 aylık bir zaman dilimi kazanılmış olup, bu işlemler 15 gün gibi bir zaman dilimine indirgenmiştir.

2- Mevcut yapılaşma oranı yüzde 5 iken, bu oran yüzde 20’ye çıkarılmıştır.

3- Plansız arazilerinin bölünebilmesi için en az 10 dönüm olan parsel büyüklüğü bir dönüme düşürülmesi sağlanmıştır.

4- Hisseli tapuların müstakil tapu haline dönüştürülmesinin önü açılmış olup parsellerin taşınmazların daha elverişli kullanımını önü açılmıştır.

Language