YILLARIN MAĞDURİYETİNE SON VERİYORUZ

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimleri öncesi söz verdiği projelerinden bir tanesini hayata geçirmek için düğmeye bastı.

Mazbatasını alarak, söz verdiği projelerini yerine getirmek için ivedi bir şekilde çalışmalarına başlayan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu zamandan beridir mücadele ettiği ’Tarım arazilerinin belirli bir kısmına yapılacak olan (köy evi tarzında ve 2 katlı) konut alanına çevrilmesi’ projesinin yerine getirilmesi için ilk adım atıldı.

Projenin hayata geçirilmesi için Belediye Başkanımız Tolga Erener ile İller Bankası arasında yer teslimi ve protokol sözleşmesi imzalandı.

Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz sınırları içerisinde imar planı dışarısında kalan (Ünlüce, Bozcaali, Bahçelievler, Tepebaşı, Hürriyet, Kaba, Çeşmebaşı, Sayfiye Mahallelerinin üst kısmı konut yapımına elverişli hale gelerek, yeni cazibe merkezleri haline gelecektir. Mevcut olan yapılaşma şartı % 5 iken % 30’a çıkartılacaktır. Tarımsal arazilerinin bölünebilmesi için, 10 dönüme çıkartılan şarta gerek kalmadan, arazilerin müstakil hale gelmesi sağlanacaktır. Vatandaslarımızın arazilerinin üzerine yaptıracak olduğu bir veya iki katlı ev izinlerinin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca belediye olarak biz sağlayıp, vatandaşlarımızın mağduriyetine son vereceğiz.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ‘Tarım arazilerinin belirli bir kısmına yapılacak olan (köy evi tarzında ve 2 katlı) konut alanına çevrilmesi’ projesinin İller Bankası ile birlikte yer teslimi ve protokol sözleşmesini imzaladıklarını belirterek, “İlçemiz için yılların mağduriyetine son veriyoruz. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Language