ZABITA EKİPLERİMİZCE BALIKÇILAR DENETLENDİ…

Görele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede faaliyet gösteren balıkçılar denetlendi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim ekipleriyle birlikte balıkçıların resmi belgelerin yanı sıra, satışa sunulan deniz mahsullerinin gıda mevzuatlarına uygun şartlarda satılıp satılmadığını, boylarını ve ürünlerin tazeliklerini kontrol etti. Vatandaşlara da taze deniz ürünleri tüketilmesi konusunda da uyarılarda bulunuldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, belediye zabıta müdürlüğü ekiplerimizce tüm işyerlerinde sağlıklı ve hijyenik ürünler tüketilmesini sağlamak amacıyla denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.

Balık satışı yapan iş yerlerinde denetimlerin sürdürüldüğünü belirten Başkanımız Erener, “Görele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, balık sezonun başlamasının ardından kontrollerini sıklaştırırken, işyerlerini hijyen, sattıkları balıkların boylarının ve zamanlarının uygunluğu ve işletmelerin sahip olması gereken belgeler yönünden titizlikle incelendi. Ekiplerimiz iş yerlerine gerekli uyarı ve tavsiyelerde bulundu” dedi.

Vatandaşların şikayet, görüş ve önerileri için 515 10 10 ‘Beyaz Masa’yı aramalarının yeterli olacağı bildirildi.

 

Language