ZULME SESSİZ KALMIYORUZ!

Belediyemiz tarafından Bayırbucak Türkmenlerine yönelik “Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Rusya ve Suriye rejiminin bombardımanı altında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine belediyemiz yardım için seferberlik başlattı.

Cumhuriyet Meydanında kurulan yardım çadırında toplanan yardımlar Suriye’deki Türkmen yetkililere teslim edilecek. Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Göreleli olarak Bayırbucak Türkmenlerine yapılan zulme sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. Toplanan yardımların belediyemiz tarafından Suriye’deki Türkmen yetkililere teslim edileceğini belirten Başkanımız Erener, “Bayırbucak Türkmenleri ile aynı ümmetin, aynı milletin evlatlarıyız. Türkmen yurdu olan Bayırbucak Türkmen dağında bugün zulüm ve soykırım uygulanıyor. Biz Millet olarak daima mazlumun, mağdurun ve zulme uğrayanların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Suriye’de yaşanan iç savaşta en fazla etkilenen zulüm ve soykırıma uğrayan Bayırbucak Türkmenlerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımızın duyarlılığını bekliyoruz.

Şuana kadar yapılan yardımlardan dolayı duyarlı vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Başkanımız Erener, yardım yapacak vatandaşlarımızın 515 10 10 Beyaz Masa hattından irtibata geçebileceklerini de sözlerine ekledi.

Language