Başkanımız Kimdir?

1976 yılında Görele’de doğdu. Hasan Ali Yücel İlkokulu, Görele Ortaokulu ve Görele Lisesinde eğitim ve öğrenimini tamamladı.

1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarıyla tamamladı.Giresun Barosunda Avukatlık Stajını yaptı.2000 yılında Vatani Görevini Antalya’da yaptı.2000 yılından itibaren Erener Hukuk Bürosunu kurarak Görele’de serbest avukatlığa başladı.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Görele İlçe teşkilatında Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.2001-2007 yıllarında kesintisiz olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Görele İlçe Teşkilatında Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.Mayıs 2007 tarihinde ise atama yolu ile Adalet ve Kalkınma Partisi Görele İlçe Başkanı oldu. Ekim 2008 kongresi ve Aralık 2011 Ak Parti ilçe kongreleriyle görevine devam etti. Görele Ak Parti İlçe Başkanlığını 6 yıl 6 ay boyunca sürdürdü.Parti içi istişarelere ve toplumsal mutabakata önem veren Avukat Tolga Erener 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Görele Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Görele Çevreyi Koruma Derneği, Hasan Ağa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev aldı.

30 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti Adayı olarak seçimlere katıldı. 30 Mart seçimlerinde Görele Belediye Başkanı seçildi.Avukat Tolga Erener evli ve bir çocuk sahibidir.

Language