Başkanımız Kimdir?

1983 yılında Görele’de doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Görele’de tamamladı. Turizm Otelcilik ve Uygulama okulunu bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Uluslararası Dublin Üniversitesi Siyaset Bilimi Eğitimi almaktadır.

2002 – 2020 yılları arası Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı olarak profesyonel liglerde futbol hakemliği yaptı. 2018 – 2021 yılları arası Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Giresun Şube Başkanlığı görevinde bulundu.

2020 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak, yaklaşık 1 yıl Görele İlçe Teşkilatında Sosyal Politikalardan Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevinde bulundu. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Görele Belediye Başkan Adaylığına layık görüldü. 4.393 (%47,28) Oy alan Hasbi DEDE, halkın takdiri ile seçimin kazananı olarak Görele Belediye Başkanlığı görevine başladı.

2006 yılından bu zamana kadar Erol Dede İnşaat & Yapı Firmasının sahibi olarak Müteahhitlik yapan Hasbi DEDE, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 

Hasbi DEDE
Belediye Başkanı

Language