İlçemizde ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ coşkusu yaşandı.

Belediye Başkanımız Hasbi Dede, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ olması dolayısıyla ilçede yapılan kutlama etkinliğine katıldı.

Geçmişte olduğu gibi tüm heyecanıyla 13 Şubat İlçe Stadyumunda yapılan kutlama etkinliğinde Belediye Başkanımız Hasbi Dede, vatan sevgisi ve milli duygularla harmanlanmış gösterileri izleyerek, çeşitli yarışmalarda dereceye giren gençlerimize ödüllerini verdi.

19 Mayıs’ın, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin sembol günlerinden biri olarak tarihimizde eşsiz bir yere sahip olduğunu belirten Belediye Başkanımız Hasbi Dede, “Bu kutlu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasıyla Türk Milleti’nin uyanışının ve mücadele azminin bir ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milli mücadeleyi ve bağımsızlık idealini yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve onların da aynı duyarlılıkla milli değerlerimize sahip çıkmasını sağlamak en büyük sorumluluğumuzdur. Gençler; ülkemizin geleceği sizin ellerinizde şekillenecek; bu emaneti en iyi şekilde koruyacak ve ileriye taşıyacak olan sizlersiniz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!” dedi.

Language