Başkanımız yüzme eğitimi alan çocuklarımızın mutluluğuna ortak oldu.

Belediye Başkanımız Hasbi Dede, yakın zamanda açılışını yaptığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu ziyaret ederek, antrenörler eşliğinde yüzme öğrenme imkanı bulan çocukların heyecanına ortak oldu.

Kapılarını açtığı günden itibaren halkımızın yoğun ilgi gösterdiği Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Hasbi Dede, yüzmesini öğrenmeye çalışan çocuklarımız ve velileriyle yakından ilgilendi.

Çocuklarımızın burada güvenli ortamlarda hocalar eşliğinde yüzme eğitimi aldığını belirten Belediye Başkanımız Hasbi Dede, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzda eğitim programları, farklı yaş gruplarına ve çalışma saatlerine göre özenle belirlendi. Böylece çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin kendine uygun bir eğitim saati bulması sağlandı. Özellikle bugün katıldığımız eğitim saatinde, minik yüzücülerin neşesi ve heyecanı herkesi büyüledi. Çocuklarımızın suyla buluştukları anlarda yaşadıkları mutluluk, ilçenin geleceği için yapılan bu önemli yatırımın değerini bir kez daha gösterdi.” dedi.

Bu yıl yüzlerce çocuğumuzun ve gençlerimizin yüzme öğreneceğine inancının tam olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız Hasbi Dede, “Burada hem çocuklarımız hem velilerimiz yeni dostluklarda kuruyor ve sporun birleştirici gücünü hissediyorlar. Yüzme havuzumuzda çocuklar mutlu, gençler mutlu, ilçe halkımız mutlu ve dolayısıyla bizlerde mutluyuz.” dedi.

Language